Rafał Jajor zrezygnował w dniu 21 marca z funkcji dyrekora biura PLIG.

"Podjąłem decyzję o zakończeniu pracy dla Polskiej Leśnej Izby Gospodarczej. Dziękuję wszystkim członkom PLIG za współpracę. To był dla mnie czas bardzo wytężonej pracy, ale dającej dużo satysfakcji.

Wiele udało się nam wspólnie zrobić przez te ponad dwa lata. Odbyliśmy dziesiątki spotkań i setki, jeśli nie tysiące godzin rozmów telefonicznych. Sam zredagowałem ponad sto pism, a przez moje ręce przeszło blisko 1000 listów pocztowych i mejlowych. W naszych szkoleniach wzięło udział ok. 180 osób.


Zdobyliśmy korzystne dla przedsiębiorców leśnych interpretacje w spawie dotacji z UE, powstał specjalne zarządzenie o szlakach zrywkowych. Poprzez postulowane przez nas, a w części wdrożone przez LP, wymagania w przetargach na usługi leśne utrudniliśmy życie firmom działającym poza granicami prawa i psującym rynek usług leśnych.


Wysłaliśmy członkom PLIG bezpłatne wzory umów o konsorcjum i podwykonawstwie, informowaliśmy członków o wszystkich naszych działaniach i tym, co ważnego dzieje się w branży. Działa strona internetowa Izby i konto na FB.

Mam nadzieję, że wszystkie te działania będą kontynuowane i PLIG zrobi jeszcze wiele dobrego dla całej społeczności firm leśnych.

Rafał Jajor"

zapisz się

zostan-operatorem.jpg