Prezydent PLIG

Alicja Stryszyk

Wykształcenie wyższe leśne. Usługową działalność związaną z leśnictwem prowadzimy z mężem od listopada 1989 roku, są to kompleksowe usługi leśne, w chwili obecnej zatrudniamy 20 pracowników. Od 2014 roku jesteśmy wyłącznym dystrybutorem w Polsce ciągników leśnych LKT.
W ramach działalności społecznej działam w SPL, wybrano mnie na drugą kadencję do sądu koleżeńskiego, jestem też skarbnikiem oraz członkiem założycielem w Stowarzyszeniu Inicjatyw Lokalnych „Tilia” w Lipce, gdzie mieszkam. Działam również w radzie programowej na kierunku leśnictwo w Wyższej Szkole Zarządzania Środowiskiem w Tucholi.
Stan rodziny: dorosła córka - nauczyciel, zięć pracuje w naszej firmie jako operator maszyn leśnych.
Hobby: działalność społeczna, dobra lektura, sport.

 

Wiceprezydent PLIG

Wojciech Wójtowicz

Urodził się w Warszawie, a wychował w urokliwym Radzyniu Podlaskim. Z wykształcenia jest elektronikiem, z zamiłowania podróżnikiem, a na co dzień przedsiębiorcą.
Po ukończeniu technikum rozpoczął studia na kierunku Samochody i Ciągniki na Politechnice Lubelskiej. Na początku kariery wdrażał system SILP w Nadleśnictwie w Radzyniu Podlaskim. Później rozpoczął własną działalność gospodarczą, zakładając firmę ,,Koala’’, zajmującą się usługami leśnymi, którą prowadzi do dziś.
Prywatnie kochający mąż, głowa rodzinny oraz tato trójki wspaniałych dzieci.

 

Członkowie Rady

Jacek Broniewicz 

Urodził się 1962 roku. Z wykształcenia jest nauczycielem praktycznej nauki zawodu - obróbka mechaniczna metalu. Od 1991 roku razem z żoną prowadzi zakład usług leśnych. Wykonuje usługi w pełnym zakresie tzn. pozyskanie, zrywkę i zagospodarowanie lasu. Od początku działalności pracuje na terenie jednego nadleśnictwa. Obecnie firma zatrudnia 16 osób.Ma dwójkę dorosłych dzieci. Córka jest adwokatem, syn ukończył Politechnikę Wrocławską - mechanika i budowa maszyn. Zainteresowania: narciarstwo, wędkarstwo.

 

Zbigniew Ciszek

Przedsiębiorca leśny.

 

Mariusz Czekieryło

Urodził się w 1973 roku w Miastku. Absolwent Liceum Ekonomicznego w Białym Borze oraz Politechniki Koszalińskiej, gdzie na Wydziale Ekonomii i Zarządzania zdobył tytuł magistra Polityki Gospodarczej i Ekonomii Regionalnej. W roku 2013 ukończył także Studium Przedsiębiorczości Leśnej, a w roku 2014 „Szkolenie z Prawa Zamówień Publicznych dla Przedsiębiorców Leśnych” (oba organizowane przez FCC).
Po studiach wraz z bratem wyjechał do Niemiec, aby zarobić na pierwszy używane LKT. Firmę LEŚNIK-T Mariusz Czekieryło prowadzi od 2004 roku , wraz z bratem Józefem Czekieryło. Ojciec Piotr Czekieryło przepracował ponad 40 lat w Lasach Państwowych, głównie na ciągnikach LKT (LKT nawiązuje do nazwy firmy) i do dziś pomaga w firmie.
W marcu 2011 roku wstąpił do Stowarzyszenia Przedsiębiorców Leśnych tworząc wraz z kolegami regionalne struktury SPL.
Adresat podziękowań z okazji 25-lecia polskiej transformacji, które odebrał z rąk Wiceministra Gospodarki Janusza Piechocińskiego i prezesa SPL w 2014 roku. W 2014roku otrzymał Dyplom Państwowej Inspekcji Pracy w Gdańsku za udział w programie prewencyjnym „Bezpieczeństwo pracy w małych zakładach” .

 

Grzegorz Ucinek

Urodził się w 1981 r. w Żaganiu. Z wykształcenia jest mechanikiem, ukończył Studium Przedsiębiorczości Leśnej. Z zamiłowania sportowiec ( piłka siatkowa ). Od 2006 roku wraz z żoną prowadzi zakład usług leśnych. Świadczy usługi w pełnym zakresie tj. pozyskanie i zrywka drewna, zagospodarowanie lasu, sprzedaż i produkcja biomasy. Obecnie pracuje na terenie czterech nadleśnictw, zatrudnia 33 osoby.

 

Komisja Rewizyjna

Grażyna Bilska, Leszek Hoffman (przewodniczący), Daniel Grzelak, Tomasz Zieliński, Zdzisław Sudoł.

 

Sąd Koleżeński

Waldemar Bachus, Ireneusz Sowiński, Jacek Mendel, Krzysztof Szadziewicz (przewodniczący), Zbigniew Mastalerz.

 

Dyrektor Biura Izby

Rafał Jajor

Urodził się w 1977 roku. Absolwent leśnictwa na SGGW w Warszawie i dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim. Już na studiach zaczął pracę jako dziennikarz zajmujący się tematyką leśną, w tym głównie sprawami zakładów usług leśnych.
Prezes wydawnictwa Lasmedia, które wydaje m.in. miesięcznik GAZETA LEŚNA i portal FIRMYLESNE.pl – wiodące w Polsce media poświęcone pracy w lesie.
Organizator KONFERENCJI DLA ZULI, które rocznie skupiają kilka tysięcy osób.

zapisz się

zostan-operatorem.jpg